Sağlıklı Yaşam Sağlığınızı Geliştirmenin 5 Yolu!

Çoğu insan, en mutlu, en üretken hayatı yaşamak istediklerini ve bundan zevk alabilmelerini sağlamak için gerekli ve gerekli adımları atacaklarını iddia etseler de, gerçekte, belki de bireylerin çoğunluğunun, ya, yap ya da bu görevde başarılı ol! Birçok çalışma, geleneksel adımların yanı sıra – sözde, alternatif adımların bir kombinasyonu kullanılarak, çoğu zaman en iyi sonuçları verdiğini göstermektedir! Sağlıklı yaşam, en iyi şansı elde etmek, daha iyi fiziksel ve zihinsel / duygusal sağlık ve esenlik için tutarlı bir şekilde, sağlıklı uygulama, genel alışkanlıklar ve davranışlar olarak tanımlamayı kullanırız. Birçoğu, bunu yapmanın, sadece hayatta kalmaktansa gelişmeye yaklaşmamıza yardımcı olduğuna inanıyor! Bunu akılda tutarak, bu makale kısaca, sağlıklı yaşamın 5 yolunu gözden geçirmeye, incelemeye, gözden geçirmeye ve tartışmaya çalışacak, sağlığınızı geliştirecek.

1. Önleme:

Hayatta çok az garanti olsa da, ilerleyen, göz önünde bulunduran, önleme ve koruyucu hekimlik yapanlar genel olarak daha sağlıklı bir yaşam sürerler. Bu, aptalca davranışlardan kaçınmak ve kişinin yaşam tarzının, alışkanlıklarının, davranışlarının, eylemlerinin (veya harekete geçmemesinin) ve istenmeyen stres ve gerilimden kaçınmanın (veya bunlarla kişisel olarak, üretken bir şekilde başa çıkmayı öğrenmenin) genelinizi nasıl etkilediğinin farkına varmak anlamına gelir. sağlık ve esenlik! Bazı önleyici tedbirler şunları içerir: düzenli doktor ve diş hekimi ziyaretleri; doktor tavsiyelerine uyarak; kişinin beslenme alışkanlıklarını izlemek; vitamin takviyesi; ilgili alıştırma vb.

2. Non-invaziv:

İnvaziv, tıbbi prosedürler ve / veya ilaçların gerekli ve gerekli olabileceği zamanlar olsa da, bazen daha akıllı olabilecek alternatifler ve seçenekler, sağlıklı yaşam yaklaşımları vb. Devam etmeden önce güvenilir bir sağlık profesyoneli ile seçenekleri tartışmak gerekir, ancak bu tartışma sırasında, körü körüne ilerlemek yerine yan etkileri ve olasılıkları değerlendirmek önemlidir!

3. Daha düşük riskler:

Kişisel sağlık risklerinizi etkili bir şekilde nasıl azaltabilirsiniz ve geleneksel ve / veya alternatif tıbbın bir kombinasyonunu kullanmak sizin için mantıklı mı? Bu, asla herhangi bir hastalığa ve / veya kötü etkiye maruz kalmayacağınızı garanti etmez, ancak riski ne kadar azaltırsanız, şansınız o kadar iyi olur!

4. Diyet ve egzersiz:

Çalışmalar, kişinin kilosu, özellikle önerilen aralıklardan / sayılardan önemli ölçüde yüksek olduğunda, genel sağlık için tehlikeli olduğunu gösteriyor! Birçoğu, anlamlı, uygun bir diyet ve kalite, egzersiz programı / sisteminin bir kombinasyonunu kullanarak, genellikle daha sağlıklı bir varoluş yaşadığına inanıyor!

 

5. Alternatif terapiler:

Geleneksel tedavilerle birlikte kullanıldığında alternatif terapiler şunları içerir: bitkisel ve vitamin takviyesi; homeopati; kiropraktör ziyaretleri / tedavileri; akupunktur; masaj terapisi; vb. Literatürde çok sayıda ilgili bilgi vardır, ancak en akıllıca yaklaşım, başlangıçta açık fikirli bir sağlık profesyoneli ile avantajları ve dezavantajları derinlemesine tartışmaktır.

Sağlık tıbbını düşündünüz veya kullandınız mı ve nedenleri nelerdi? Bunu yapmak size yardımcı olabilir mi?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *