Kahvaltıda kolesterolü düşürmenin 5 yolu

Kolesterolü düşürmenin yollarından biri de besleyici yiyeceklerle kahvaltı yapmaktır.

Sağlık kontrolüne giderseniz, kan kolesterolünüz yüksek olduğu için bir diyetle kolesterolünüzü düşürme konusunda tavsiyeler duymuş olabilirsiniz. Neyse ki, kolesterolü düşürmenin birçok yolu vardır. Diyetinizde sadece birkaç değişiklik yapmanız gerekir.

Günün en önemli öğünlerinden biri olan kahvaltı yapma vakti, vücudunuzun belirli bir yiyeceğin besinlerini en iyi emdiği zamandır.

Temel olarak, vitaminler, mineraller ve sağlıklı enzimler yemek kolesterol seviyelerini düşürebilir. Bu makaledeki kolesterolü düşürme adımlarını takip edelim. Basit ama besleyici ve lezzetlidir.

1. Kolesterolü düşürmede etkili bir tahıl olan yulaf ezmesi

5 ways to lower cholesterol with breakfast
Kahvaltıda yulaf ezmesi yemek en çok kolesterolü düşürmede etkilidir.

Minnesota Mayo Clinic’e göre yulaf, düşük yoğunluklu lipoprotein (LDL) olarak bilinen kötü kolesterolü düşürmek için en etkili gıdalardan biridir.

Yulaf ezmesi, LDL’yi azaltan suda çözünür diyet lifi içerir. Suda çözünür diyet lifi barbunya fasulyesi, dolmalık biber, armut ve elmada bulunur.

Günde 5 ila 10 gramdan fazla çözünür lif yiyerek LDL kolesterolü düşürebilirsiniz. Bir porsiyon yulaf ezmesi veya yulaf gevreği 3 ila 4 gram lif içerir. Yulaf ezmenize daha fazla meyve eklerseniz, daha fazla lif de yiyebilirsiniz.

2. Kolesterolü düşürmede etkili avokado

아침 식사로 콜레스테롤 낮추는 5가지 방법
Avokadonun omega-3 bileşenleri de kolesterolü düşürmede etkilidir.

Pek çok insan avokadonun yüksek kalori ve yağ içerdiğini ve bu nedenle kolesterolü artırdığını düşünüyor.

Ama asla. Avokado, kolesterol seviyelerini dengede tutan omega-3 yağ asitleri gibi besinler açısından zengin gıdalardır. Avokadoyu iyi yemeyen biriyseniz, bundan sonra avokado yemeyi deneyin. Kalp sağlığının iyileştirilmesine yardımcı olur.

öneri
Bir veya iki dilim tam tahıllı ekmek pişirin ve avokado ve birkaç dilim domatesle birlikte yiyin.
Avokadoyu kesip muz ve% 100 doğal balla yiyin.
3. Limon ve Sarımsak

아침 식사로 콜레스테롤 낮추는 5가지 방법
Kolesterol seviyelerini korumak için uzun süredir sarımsak ve limon karışımı kullanılmaktadır.

Sarımsak, sağlığınız için gerçekten iyi bir bileşendir. Doğal antibiyotik, idrar söktürücü, temizleme maddesi, antibakteriyel ve koruyucu görevi gören bir besindir. Sabahları birkaç diş sarımsak yemek de kolesterolü düşürmeye yardımcı olabilir.

Limon ve sarımsağı sarımsak kadar etkili bir şekilde birleştiren bir çare var.

Gerekli malzeme
1 limon suyu
1 diş çiğ sarımsak
1 bardak su
nasıl yapılır
Biraz su ısıtın ve limon suyu ekleyin.
Aç karnına sarımsak yiyin ve yavaş yavaş limonlu su için.
Haftada iki veya üç kez tekrarlayın.

 

4. Zeytinyağlı Çavdar Tostu

아침 식사로 콜레스테롤 낮추는 5가지 방법
Kahvaltıda lif bakımından zengin ekmekler yemek de kolesterol seviyelerini düşürmeye yardımcı olabilir.

Tüm ekmekler aynı değildir. Sağlıklı ekmek yemek iyidir. Tam tahıllar açısından zengin ve rafine un bakımından daha az ekmek yiyin.

Kolesterolü düşürmek için işlenmiş ekmek yemekten kaçının.

Sağlığınızı düşünüyorsanız, daha fazla çavdar ekmeği yemeyi deneyin. Çeşitli ekmek türleri arasında, besinler ve lif bakımından en zengin olan çavdar içeren ekmektir. Kolesterolü sağlıklı bir durumda tutmak için bol miktarda demir ve B vitamini içerir. Sızma zeytinyağlı çavdar ekmeği, daha sağlıklı bir kahvaltı yapar.

Sızma zeytinyağı en besleyici yağdır. Kalp koruyucu bileşikler, tekli doymamış yağ asitleri (oleik asit), E vitamini ve fitosterol açısından zengindir.

öneri

Kahvaltı yaptığınızda, lif kadar protein de yemek önemlidir. Bir yumurta veya bir parça et eklemeyi deneyin.

5. Beyaz çay

아침 식사로 콜레스테롤 낮추는 5가지 방법
Beyaz çay, kolesterolü sağlıklı bir durumda tutmaya yardımcı olan birkaç bileşen içerir.

Beyaz çay, sağlıklı gıda dükkanlarından veya çay dükkanlarından satın alınabilir.

Kolesterol seviyesini düşürmede etkili olan doğal bir içecektir. Beyaz çay, kolesterol düşürücü maddeler ve antioksidanlar içerir. Bu bileşenler, bir organizmanın hücrelerine serbest radikaller üreterek zarar verebilen kimyasal bir reaksiyon olan oksidasyonu engelleyen bileşiklerdir. Beyaz çay içmek vücudunuzu serbest radikallerden koruyabilir.

Doğu’da uzun zamandır bir panzehir olarak kabul edildi ve diyette yardımcı olan metabolizmayı teşvik etme etkisine sahip.

 

Farkına varmak

Şimdiye kadar anlattığım kolesterol düşürücü kahvaltı, kolesterolü düşürmeye yardımcı olabilecek maddeler içerir, ancak yalnızca bu yiyecekleri yemek, kolesterolünüzü sihirli bir şekilde düşürmez.

Bu yiyecekleri yerken diyetinizi yönetmeli ve sağlıklı bir yaşam tarzı yaşamalısınız.

Ve mümkün olduğunca işlenmiş yiyecekler yememeye çalışın. İşlenmiş gıdaların ambalajları gerçekten harika ve güzel. Bununla birlikte, bu yiyecekler trans yağlar, sodyum, rafine şeker ve yapay tatlandırıcılar bakımından yüksektir. Özellikle kahvaltılık işlenmiş gıdalar bu sağlıksız bileşenlerden daha fazlasını içerir.

Sağlıklı beslenmek için kahvaltıda ne tür yiyecekler yediğinizi anlamanız gerekir. Ve kesinlikle zamanla işe yarayacaktır. Ancak, yavaş yavaş uzun vadeli çabaların işe yarayacağını unutmayın.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *