Hapis Kariyerinizi Geliştirmenin 4 Yolu

Kendinizi ve kariyer yolunuzu daha net bir şekilde anladıktan ve iyileştirme alanlarını belirledikten sonra, daha ileri gitmenize yardımcı olabilecek kaynakları keşfetmeye başlayın.
Bu nedenle, kişisel ve profesyonel olarak gelişmenize yardımcı olmak için, Kariyerinizi Yeniden Keşfetme ve Niteliklerinizi İyileştirme Kılavuzunda Robert Walters, yaratıcı ajans Just Add Water ile ortaklaşa, niteliklerinizi iyileştirmek için bir dizi kaynağı bir araya getiriyor:

1. En iyi çevrimiçi kurslar

Mesleki gelişim için e-öğrenme dersleri almak, becerilerinizi geliştirmenin en doğrudan ve basit yollarından biridir. Coursera, edX ve Future Learn gibi açık çevrimiçi kurslara (Massive Open Online Courses – MOOCs) ek olarak, Harvard, Stanford ve Yale gibi üniversiteler, kendi web sitelerinde, öğrenmek isteyenler için ücretsiz modüller içeren özel bölümlere sahiptir. . Öte yandan, hedeflenen veya platforma özgü bir öğrenim arıyorsanız, Microsoft Learn veya Facebook Blueprint’i deneyin. LinkedIn Learning ve Google Digital Garage gibi diğerleri, aralarından seçim yapabileceğiniz bir dizi dahili ve harici kurs ekler.

Çevrimiçi kurslara kaydolmanın güzelliği, katılım veya katılım düzeyinde zorunlu bir taahhüt olmamasıdır, bu nedenle hafta sonları evden ayrılamayacağınız zamanlar için idealdirler. Paralel olarak öğrenmek için ilginç bir konu mu arıyorsunuz? Birkaç hızlı video izlemek veya bir mini testi tamamlamak için birçok mini kurstan birine girin. Öte yandan, kariyerinizi geliştirmek için daha eksiksiz bir profesyonel sertifika arıyorsanız, ücretli kurslara kaydolmayı seçebilirsiniz. Şirketinizin hafta sonları veya mesai saatleri dışında kullanabileceğiniz bir eğitim bütçesi olup olmadığını öğrenmek için müdürünüze danışın.

Bu kurslar, farklı modüllere girmenize, sınıf etkinliklerine katılmanıza, alıştırmalar ve testler hakkında kişiselleştirilmiş geri bildirim almanıza ve son olarak, tanınmış bir üniversiteden veya eğitim kursları sağlayıcısından bir onay sertifikası almanıza olanak tanır. Hepsi öğrenme ilgi alanlarınıza ve gereksinimlerinize bağlı olacaktır.

2. Özel ihtiyaçlarınız için kariyer tavsiyesi

Başlangıçtan itibaren uygulanabilecek profesyonel düzeyde belirli eylemler arıyorsanız, neden kariyer tavsiyeleri ile ilgili makalelere göz atmıyorsunuz? Devlet kaynaklarından Fast Company, Business Insider, Inc. ve Harvard Business Review gibi popüler iş dergilerine kadar tüm bu kaynaklar, farklı sektörlerden en son verileri ve olayları takip etmenizi sağlayarak işinizi güçlendirmek için önemli bilgiler sağlar. . kariyer.

 

Aynı şekilde, kişiselleştirilmiş tavsiye için bir işe alım danışmanıyla iletişime geçin. Uzaktan çalışmadan kaynaklanan dönüşümler ve COVID-19’un neden olduğu küresel ortamdan kaynaklanan ekonomik belirsizlikler gibi büyük değişim dönemlerinde, başka bir şirkette yeni bir işe veya başka bir şirkette farklı bir işleve hazırlanmaya başlamak için iyi bir zaman olabilir. mevcut şirket. .
Başarmak için “özgeçmişinizi güncellemek için biraz zaman kazanın, profesyonel kariyer hakkında bir makale okuyun, LinkedIn profilinizi iyileştirin, bir asansör konuşması oluşturun veya bir röportaj için hazırlanın (hayali olsa bile!) Gibi küçük şeylerle başlayın. şimdi ve / veya piyasa iyileştiğinde yeni fırsatlar için daha iyi bir konumlandırma ”, Robert Walters Portekiz Kıdemli Müdürü François-Pierre Puech’e tavsiyede bulunuyor.

3. Görsel ve işitsel kaynakların kombinasyonu

Çoğu zaman, bir hafta sonu çok daha uzun bir metin sayfasına bakmak istemeyiz. Bir ara verin ve öğrenme ihtiyaçlarınızı karşılayan diğer dijital araçlara ve platformlara geçin. Popüler web seminerlerini izleyin (çoğu talep üzerine sunulur), Facebook veya LinkedIn’de kariyer koçlarıyla farklı canlı oturumlara katılın, çevrimiçi gruplardaki diğer profesyonellerle sohbetlere ve ağlara katılın, YouTube’da ilgili kariyer konularını arayın veya en sevdiğiniz podcast’leri dinleyin veya TED konuşmaları.

Bu platformları kullanmanın en büyük avantajı, neredeyse hepsinin cep telefonunuzda mevcut olmasıdır; böylece, egzersiz yaparken, çocuklarınıza bakarken veya dinlenirken bunu yapmak anlamına gelse bile, nerede olursanız olun, becerilerinizi kelimenin tam anlamıyla geliştirebilirsiniz. bir daldırma banyosu.

4. Kişisel esenlik

Niteliklerinizi geliştirmek sadece profesyonel gelişiminiz için olmak zorunda değildir. Özellikle COVID-19 nedeniyle yaşanan bu ikinci hapsedilme dalgasında kendi fiziksel, duygusal ve zihinsel sağlığınızı iyileştirmek için zaman ayırmaya değer. Her zamanki günlük ve hafta sonu rutininize ek olarak, neden her zaman denemek istediğiniz aktiviteleri yapma fırsatını değerlendirmeyesiniz? Evde yoga veya dışarıda kısa bir sabah koşusu gibi düzenli egzersize odaklanın. Sağlıklı ve tutarlı bir şekilde yemek yemeye çalışın, bilgisayardan uzakta molalar verin ve hafta boyunca çalışın.

Hafta içi her zamanki çalışma saatlerinizi koruyun ve dinlenmeniz gereken saatlerden sonra çalışmaktan kaçının. İş arkadaşlarınızla, arkadaşlarınızla ve ailenizle sık sık iletişim kurun ve nasıl hissettiklerini sorun. En sevdiğiniz müzikleri ve podcast’leri evinizin rahatlığında dinleyin. İhtiyaç duymadığınızı düşünseniz bile meditasyon yapmayı, günlük tutmayı veya daha sessiz anlarda bir farkındalık seansı yapmayı deneyin. İyi bir başlangıç, ücretsiz bir çevrimiçi meditasyon dersine kaydolmak, bir uygulama indirmek veya konuyla ilgili videoları izlemektir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *